سنگ الیگودرز
سنگ الیگودرز
سنگ الیگودرز
سنگ الیگودرز

کریستال الیگودرز

 کریستال الیگودرز یکی از مشهورترین سنگ های چینی در جهان می باشد. معادن این سنگ در استان لرستان شهرستان الیگودرز واقع شده است که از آن چندین سورت سنگ چینی سفید، طوسی و مشکی استخراج می گردد. به دلیل کیفیت و جنس مرغوبی که دارد، یکی از بهترین سنگ های چینی دنیا است و صادرات آن بسیار رونق دارد. دانه های بلوری درشت و کریستالی سنگ در کنار ساب پذیری بسیار بالایی که دارد، جلوه ی بسیار درخشانی از سنگ به نمایش گذاشته است.سنگ چینی الیگودرز یکی از سنگ های پر طرفدار در کل دنیا می باشد و در تمام شوروم های سطح دنیا سنگ های اسلب چینی الیگودرز موجود می باشد . اسلب چینی الیگودرز به دلیل جذب آب پایین درمناطق مرطوب بسیار پر کاربرد است. همچنین به دلیل مقاومت و تراکم بالا برای بخش های پرتردد مانند راه پله گزینه ای مطلوب می باشد.

سنگ کریستال سفید
0 %
جذب آب
0 kg/cm2
مقاومت فشاری
0 %
تخلخل
0 0kg/cm3
وزن مخصوص
سنگ الیگودرز
سنگ کریستال سفید
سنگ کریستال سفید

سنگ اسلب کریستال الیگودرز

 

سنگ الیگودرز به صورت اسلب های بوک مچ و فورمچ برای دیوارهای دکوراتیو، زیبایی نفس گیر و آرامش باشکوهی را به فضا می افزاید. همچنین، استفاده از اسلب های بزرگ سنگ الیگودرز، علاوه بر اینکه شکوه و کمال خود را بیشتر به نمایش می‌گذارند، سرمایه ای با ارزش برای هر پروژه ای به شمار می آیند

از دیگر موارد استفاده از سگ چینی سفید الیگودرز، برای میز پیشخوان، سرویس های بهداشتی، کانتر آشپزخانه، سنگفرش و دیوارپوش سالن های پذیرایی و اتاق خواب و لابی و… می باشد.

درگذشته استفاده از سنگ کریستال سفید برای نمای خارجی ساختمان بسیار رایج بود. اما رفته رفته سنگ های تراورتن رقیب سرسختی برای سنگ های چینی دراین زمینه شدند ولی سنگ سفید چینی الیگودرز همچنان محبویت خود را بین معماران و پیمانکاران ساختمانی دارند و در نمای بیرونی و داخلی برای دیزاین های خود استفاده میکنند.

 

سنگ سفید چینی

سنگ اسلب کریستال الیگودرز

سنگ سفید چینی الیگودرز از دسته سنگ های کریستال می باشد که می توان سنگ را در مکان های مختلف ساختمان استفاده کرد.

مصارف مختلف این سنگ را می توان به عنوان سنگ سفید کف و سنگ دیواره های داخلی استفاده نمود.

ابعاد و اندازه این سنگ را می توان به صورت اسلب در دنیای سنگ فرهان یافت که این ابعاد در قطرهای 2 و 3 سانتی متر موجود می باشد.

اگر بخواهیم سفیدترین سنگ برای کف را نام ببریم بی شک 2 سنگ را می توان نام برد یکی کریستال ازنا و دیگری کریستال الیگودرز که هر دو از سنگ های مستحکم در نوع خود می باشند.

همچنین این سنگ به لحاظ قیمتی از سنگ های خارجی چینی نظیر خود بسیار به صرفه تر است، برای مثال سنگ تاسوس یونان قیمتی حدودا دو برابر این سنگ را دارا می باشد.

برای سفارش محصول کلیک کنید